לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר
לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר

תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים

Untitled-1

תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים היא אירוע קשה לכל המעורבים, לכן אם חלילה נקלעתם לאירוע כזה, חשוב שתדעו איך להתנהל נכון מול כל הגורמים תוך מיצוי כלל הזכויות שלכם. רבים לא מכירים את חשיבות איסוף הנתונים ואופן ההתמודדות באירוע הכולל נפגעים מתאונות דרכים, ודווקא בעת אירוע קשה שכזה, ההתמודדות מורכבת אך חשובה. לכן, המידע המוצג שימושי גם למי שלא בעיצומה של הגשת תביעה.

 

מתי נגיש תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים?


אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, בין אם יש נפגעים בגוף ובין אם בנזק לכלי הרכב, מומלץ בכל מקרה לפנות מוקדם ככל האפשר לעורך דין מקצועי בתחום נפגעים מתאונות דרכים שינחה אתכם באופן צמוד בתהליך, גם אם בסופו לא תוגש תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים. מעורבים בתאונת דרכים זכאים לתבוע את חברת הביטוח של הרכב, לכן אין סיבה שלא להניע את התהליך, להפך כל זמן שיחלוף עלול לפגוע באיסוף המידע והנתונים ולעמוד לרעתכם, לכן חשוב לפעול מהר. במידה והתמהמתם בהגשת התביעה מסיבה כלשהי, קחו בחשבון שישנה תקופת התיישנות מקסימלית להגשת תביעה.

מה צריך לעשות במקרה של נפגעים מתאונות דרכים?


אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים חשוב שתדאגו לתעד את האירוע ולאסוף פרטים ומסמכים כמה שיותר סמוך להתרחשות.

 

מוקדי כוחות ההצלחה

במידה ומדובר בתאונת דרכים עם נפגעים ראשית צרו קשר עם מוקדי כוחות ההצלה כדי להזעיק עזרה מיידית בטיפול בנפגעים. יתכן ותצטרכו אמבולנס בזירה, מכבי אש לחילוץ ומשטרה לבירורים.

 

במקרה של טיפול רפואי במקום התאונה

במידה ולאחר הגעת כוחות ההצלה אכן נדרש טיפול רפואי, שימו לב לאסוף ולתעד את כל המסמכים הרפואיים ולציין בעת קבלת הטיפול כי מדובר בטיפול עקב תאונת דרכים. 

 

תיעוד ועדויות

כדאי לנסות לצלם ווידיאו ותמונות סטילס מזירת התאונה. רצוי שהתיעוד יכלול את כל הפרטים של המיקום המדויק, כלי הרכב שמעורבים בתאונה וכל תיעוד נוסף של נזק.

 

אין להזיז את הרכב

חשוב במיוחד כשמדובר במקרה בו יש נפגעים מתאונות דרכים לא להזיז את הרכבים לפני הגעת המשטרה לתיעוד הזירה.

 

פרטים מזירת התאונה

אספו כמה שיותר פרטים של המעורבים בתאונה ושל העדים לתאונה, כולל פרטים אישיים כמו תעודות זהות, מספרי טלפון, שמות מלאים וכדומה וגם מספרי רישוי, סוגי רכבים, ושמן של חברות הביטוח שמבטחות את הרכבים.

במקרה של הגשת תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים, עדויות יכולות להיות מאד משמעותיות עבורכם. עדים שינכחו באירוע אך לא יתאפשר ליצור איתם קשר לא יוכלו לעזור לכם בתהליך הגשת התביעה. 

 

מצלמות רחוב ועסקים

חשוב לבדוק אם יש בסביבה מצלמות רחוב או מצלמות פרטיות שיתכן ותיעדו את האירוע. בימינו נהוג מאד שישנה פריסה של מצלמות במרחב הציבורי, התיעוד של מצלמות אלו אינו מוטה ולכן יכול להיות מאד שימושי לקביעת הנזק והגורם לנזק בעת התאונה. 

 

חברות הביטוח

ברגע שהטיפול הדחוף בנפגעים הסתיים, אל תבזבזו זמן וצרו קשר עם חברת הביטוח למילוי טופס לדיווח על תאונה. חשוב למלא את כל הפרטים בצורה מסודרת ולשמור את כל המסמכים לתיעוד גם לאחר הגשתם. גם במקרה והתאונה נגמרה באשמתכם זו זכותכם להגיש תביעה. 

 

קבלת ייעוץ מקצועי

אל תודו באשמה או תחתמו על שום מסמך לפני שתתייעצו עם גורם מקצועי. אם מישהו בכל זאת בוחר להודות באשמה, חשוב לתעד זאת בכתב או בוידיאו.

עשן עולה מרכב אחרי תאונת דרכים

כמה תעלה לי הגשת תביעה בגין תאונת דרכים עם נפגעים?


אם תבחרו לפנות לעורך דין בתחום, ישנם עורכי דין המציעים שיחת ייעוץ ללא תשלום. לרוב, עלות הגשת התביעה מכוסה מסכום הזכייה באחוז הנקבע מראש בהסכם עם משרד עורכי הדין.

 

מה אומר החוק?

על פי חוק יש סכום מירבי שעורך הדין יכול לקבע עבור שכר הטרחה שלו. לכן, ניתן לומר שברוב המקרים במידה ואכן יש נפגעים מתאונות דרכים כדאי לנסות ולברר על הגשת תביעה.

 

מה גובה הפיצוי במקרה של תאונת דרכים עם נפגעים?


על פי החוק בישראל, נפגעים בתאונות דרכים יקבלו פיצוי עבור נזקים בגוף או בנפש שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים. כל הנהגים בישראל מבוטחים באמצעות ביטוח חובה. הביטוח זה שמחייב על פי חוק, מטרתו לכסות נזק גופני למי שנסע ברכב או למי שנפגע על ידי רכב נוסע.

 

במקרים חריגים

אם יש מקרה חריג בו הרכב הפוגע אינו מבוטח מסיבה כלשהי, ישנה קרן מיוחדת לפיצוי של נפגעים בתאונות דרכים. במידה ובתום התביעה יוחלט כי מגיעים לכם פיצויים, גובה הפיצוי משתנה בהתאם להיקף וסוג הנזק שנגרם.

 

עבור אילו מקרים מקבלים פיצוי חריג?

פיצוי יכול להיות עבור נזקים מסוגים שונים. זה יכול להיות נזק פיזי של נפגעים בגוף, נזק לכלי רכב, נזק הדורש טיפול נפשי, נכות מתמשכת, אובדן הכנסות כתוצאה מאובדן כושר עבודה ועוד, לכן גובה הפיצוי משתנה ממקרה למקרה. 

קבלת הפיצוי הוא תהליך ארוך ומורכב שיכול לקחת גם שנים ויש לקחת זאת בחשבון, במקרים מסוימים אפשר לבקש כבר בתחילת הדרך לקבל תשלום על חשבון הסכום הסופי שיקבע. שימו לב, גם במקרה בו התאונה נגמרה באשמתכם אתם עדיין רשאים להגיש תביעה עבור הפיצויים.

 

יש גורמים המתמחים בהגשת תביעות בגין תאונות דרכים עם נפגעים?


ישנם משרדים של עורכי דין שתחום ההתמחות שלהם הוא במקרים של נפגעים בתאונות דרכים, מומלץ לחפש עורכי דין מומלצים בעל ניסיון בתחום הספציפי כך שידעו להנחות אתכם בתהליך.

Picture of עו''ד יוליה שנקר
עו''ד יוליה שנקר

בשנת 2003 סיימתי את לימודי המשפטים וקיבלתי תואר LL.B במשפטים. את ההתמחות שלי עשיתי בפרקליטות אזרחית של מחוז תל-אביב ועמדתי בהצלחה רבה במבחני הלשכה. החל משנת 2004 אני חברה בלשכת עורכי הדין. עד שנת 2013 עבדתי במשרד עו"ד מוביל בתחום הנזיקין והביטוח וייצגתי חברות ביטוח, עירייה גדולה, חברות שונות ולקוחות פרטיים. בשנת 2014 קיבלתי רישיון לשמש כנוטריון. מזה כ-4 שנים אני משמשת כדירקטורית בחברת עוצ"מ (חברה לניול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ). מזה 3 שנים חברת ועד מחוז מרכז למעלה מ- 6 שנים יו"ר (משותפת) של וועדת נזיקין במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין.
מ"מ וועדת נוטריונים של מחוז מרכז וסגנית הפורום הארצי של דיני נזיקין. כיום אני בעלת משרד עו״ד ונוטריון יוליה שנקר. משרדי מונה מספר עורכי דין ומספק שירותים משפטיים רבים בעיקר בתחום הנזיקין והביטוח.

- שתפו דף זה
חייג ואשיג עבורך את כל מה שמגיע לך!
או השאירו פרטים
תחומי עיסוק