לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר
לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר

פגיעת ראש בתאונת דרכים

Untitled-1
אישה עם תחבושת וחבלה בראש

תאונות דרכים הפכו למכת מדינה והן גורמות לקיפוח חייהם של מאות ישראלים מידי שנה. בנוסף, בשנים האחרונות ניתן להבחין בעלייה בכמות נפגעי תאונות הדרכים בישראל, ובין הפגיעות השכיחות ביותר בתאונות אלה ניתן למצוא פגיעת ראש בתאונת דרכים.

לעיתים חבלת ראש בתאונת דרכים היא קלה וכמעט ואינה מורגשת, אך במקרים מסוימים הפגיעה חמורה וגם אם התסמינים אינם בולטים מיד לאחר התאונה, הפגיעה בראש עשויה להחמיר ולגרום לנזק משמעותי ואפילו לנכות של ממש.

עורכת דין ונוטריון יוליה שנקר מסבירה כי חבלה בראש כתוצאה מתאונה דרכים עשויה להיות קלה, בינונית או חמורה. בכל מקרה של פגיעת ראש בתאונת דרכים חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה מאחר שברוב המקרים ניתן לקבל פיצוי כספי מחברות הביטוח, ובמקרה של תאונת דרכים המוגדרת כתאונת עבודה, ניתן לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי.

 

פגיעת ראש כתוצאה מתאונת דרכים – מה תעשו?

לא אחת, אדם שעובר תאונת דרכים שגרמה לו לפגיעה קלה בראש, אינו מודע לזכויות המגיעות לו על פי חוק. גם המכה הקטנה בראש שאינה נראית משמעותית עשויה לגרום לנזק רב ומשמעותי. חשוב לזכור כי בעת המעורבות בתאונת דרכים ראשם של הנהג והנוסעים ברכב נהדפים לפנים ולאחור כאשר הגוף נותר במקומו בגלל חגורת הבטיחות, על כן הם נפצעים בפציעות כמו פגיעת ראש ו/או צוואר.

לפעמים מרגישים את הפגיעה מיד לאחר התאונה, אך במקרים רבים מרגישים את המכה והנזק רק לאחר מספר ימים, ואפילו כמה שבועות. הנזק שנגרם לאדם בעקבות חבלת ראש בתאונת דרכים עשוי לבוא לידי ביטוי בתחושות שונות, לא רק כאב, למשל קושי לבצע משימות יומיומיות פשוטות, קשיי ריכוז, שכחה, הפרעות בדיבור, הקאות, טנטון באוזניים, עצבנות יתר, דימומים, סחרחורות, חום גבוה, פרכוסים ועוד. 

לכן, אין להקל בכל חבלה בראש כתוצאה מתאונת דרכים, וגם פגיעה קלה עשויה להניב פיצוי כספי משמעותי. לאחר התאונה עם פגיעת ראש חשוב להתפנות בהקדם לבית חולים ולעבור בדיקות מקיפות, גם אם הכאב עמום וכמעט ואינו מורגש. בפגיעות ראש הנגרמות בתאונות דרכים, הנזק עשוי להופיע רק לאחר כמה ימים וביתר עוצמה, במקרים החמורים ביותר יש סכנה להתפתחות דימום תת מוחי או להיווצרות דימום חיצוני, ונשקפה סכנה לחייו של הנפגע.

בבדיקה אצל הרופא יש לוודא כי הוא רושם במסמכים הרפואיים כי הפגיעה נגרמה בגלל מעורבות בתאונת דרכים, אחרת חברת הביטוח תוכל להתנער מהקשר בין התאונה לבין הפגיעה בראש על מנת להתחמק מתשלום פיצויים. 

ראוי לציין כי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, מבטיח כי נפגעי תאונות דרכים יקבלו פיצוי בגין נזקי גוף ונפש שנגרמו להם בתאונה. בנוסף לזאת, בישראל כל הנהגים מבוטחים באמצעות ביטוח חובה המכסה נזקי גוף העלולים לקרות לנהג, לנוסעים ולעוברי אורח שהרכב פגע בהם. 

 

האם ניתן לקבל על כך פיצוי?

בהחלט כן. החוק בישראל מאפשר לנפגעי תאונות דרכים לקבל פיצוי בגין הנזק הגופני או הנפשי שנגרם להם עקב תאונת הדרכים. לכן, לאחר פגיעת ראש בתאונת דרכים חשוב לפנות לאבחון ולטיפול רפואי, ויש להתייעץ עם עורך דין לענייני תחבורה ותאונות דרכים.

 

איך מוכיחים פגיעת ראש בתאונת דרכים?

אם נפגעת בתאונת דרכים עליך להתייעץ מוקדם ככל האפשר עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים או עם עו"ד תאונות אופנוע מנוסה. עורך דין מנוסה בודק את האירוע ומדריך את הנפגע כיצד לפעול נכון ואיך להגיש תביעה על מנת לקבל פיצוי כספי גבוה. יש להוכיח כי סובלים מכאבי ראש ומנזקים אחרים לאורך זמן, ובעזרת מסמכים רפואיים ואחרים, כולל צילומי הדמיה ואבחונים, יש להוכיח את מידת הפגיעה התפקודית עקב פגיעת הראש בתאונה, לרבות אישורים על הפסד ימי עבודה.

במקרה של חבלה בראש כתוצאה מתאונת דרכים עלולים לסבול מנכות זמנית או קבועה. עורך דין יכין אתכם לקראת הוועדה הרפואית במוסד לביטוח לאומי וניתן לקבל קצבת נכות כללית מביטוח לאומי ופיצוי כספי משמעותי מחברת הביטוח.

אגב, לא חייבים להוכיח אובדן הכרה או צלקות בראש שנגרמו בתאונת הדרכים כדי לקבל פיצוי כספי. כל פגיעת ראש בתאונת דרכים מאפשרת לכם לקבל פיצוי, לכן יש לפעול בהתאם להנחיות של עורך הדין המנוסה, לאסוף את המסמכים הרפואיים והאישורים השונים ועוד.

 

למי עליכם לפנות ומתי?

כאמור, מומלץ לפנות לעורך דין מוקדם ככל האפשר לאחר המעורבות בתאונת דרכים. עורך דין מנוסה ינחה אתכם כיצד לפעול נכון על מנת לקבל פיצוי גבוה. יודגש כי במסגרת דיני נזיקין בישראל, אירוע פגיעת ראש יכול לגרום לנזק גופני משמעותי, לכן כל מי שסופג חבלת ראש בתאונת דרכים בחומרה כזו או אחרת חייב לוודא כי הוא מקבל את הזכויות המגיעות לו על פי חוק. 

זקוקים לייעוץ משפטי בנושא פגיעת ראש בתאונת דרכים? מעוניינים להגיש תביעה כדי לקבל פיצוי בגין פגיעת ראש שנגרמה בתאונת דרכים? משרד עו"ד יוליה שנקר ישיג עבורכם את התוצאה הטובה והמדויקת ביותר עבורכם. צרו קשר עוד היום באמצעות הטלפון או השאירו פרטים ליצירת קשר כאן באתר!

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מומלץ לפנות לעורך דין לצורך ייעוץ מקצועי, ייצוג וליווי משפטי.

- שתפו דף זה

לייעוץ ראשוני חייגו עכשיו!
או השאירו פרטים
מאמרים נוספים
אדם הסובל ממיקרוטראומה

מיקרוטראומה

מהי מיקרוטראומה? כיצד נגרם נזק מצטבר לעובד במהלך עבודתו? מהי הלכת הפגיעה בעבודה מסוג מיקרוטראומה? האם ניתן לתבוע את ביטוח לאומי ולקבל פיצוי כספי? מדוע

קראו עוד
Cutout paper composition of yellow signboard with exclamation mark

תקנות הבטיחות בעבודה

מדינת ישראל מעוניינת להבטיח את בריאותם ורווחתם של כלל העובדים במשק המקומי, על כן לאורך השנים נחקקו עשרות חוקים ותקנות בטיחות וגיהות בעבודה. המדינה מפעילה

קראו עוד
עקבו אחרי