לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר
לוגו אתר - עו''ד יוליה שנקר

עורך דין נזקי גוף

Untitled-1

ישראלים רבים נפגעים פיזית ו/או נפשית כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה, נפילות ברחוב, רשלנות רפואית, רכיבה או תאונה עם אופניים חשמליים או קורקינטים ממונעים, חבלות בשטח ציבורי או פרטי (רחובות, קניונים וכו'), תקיפות אלימות, כוח עליון, תאונות תלמידים ועוד.

תאונות נזיקין עלולות להתרחש לכל אדם ובכל מקום, לכן כדאי לדעת כי ניתן להגיש תביעות נזקי גוף בעזרת עורך דין המתמחה בכך.

עורכת הדין יוליה שנקר מתמחה בדיני נזיקין ומציעה שירות מקצועי וייעוץ וליווי משפטי צמוד בתביעות נזיקין (גוף ורכוש). לכן, מומלץ לפנות למשרד לצורך ייעוץ וייצוג משפטי על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר ולקבל פיצוי כספי מקסימלי, בין היתר מחברות הביטוח, ביטוח לאומי, רשויות וגורמים נוספים.

 

באילו מקרים יש לפנות לעורך דין נזקי גוף?

פגיעה חמורה הגורמת לנכות או פגיעה קלה – פגיעה חמורה בעקבות תאונה, נפילה או גורם אחר, עלולה לפגוע באופן חמור באיכות החיים ולהוביל לנכות זמנית או קבועה. בעקבות הפגיעה החמורה שגרמה לנכות האדם סובל מטיפולים רפואיים מורכבים, קשיי פרנסה ותעסוקה, שיקום ממושך, פגיעה ביכולות התפקוד היומיומי, הוצאות רפואיות גבוהות ועוד. גם פגיעה קלה משפיעה על איכות החיים וניתן להגיש בגינה תביעת נזיקין כדי לקבל פיצוי מקסימלי.

לא ברור מי אשם – במקרים מסוימים כמו תאונת דרכים עם נפגעים לא ברור מי אשם בגרימת נזקי גוף ורכוש. חברות הביטוח מנצלות מצבים אלו ולרוב הן טוענות כי האשמה היא של הנפגע, לכן חשוב לפנות אל עו"ד נזקי גוף כדי לבחון את המקרה, לאתר מי אשם בנזקי הגוף ולשמור על הזכויות של הנפגע, או להגן על הנפגע מפני תביעות.

תאונה רבת משתתפים – חשוב להתייעץ עם עורך דין מיומן בתחום הנזיקין מאחר שבתאונה רבת משתתפים מעורבים גורמים רבים כמו חברות ביטוח, רשויות שונות ועוד. זהו תהליך משפטי מורכב הדורש ידע וניסיון בתחום, וחשוב לבחור נכון את עורך הדין כדי לשמור על הזכויות ולקבל פיצוי מקסימלי, בהתאם לחוק.

דחיית או עיכוב התביעה ע"י חברת ביטוח – חברות הביטוח נוטות לנצל את חוסר ההבנה של התובעים בגלל מורכבות תהליכי התביעה הנוגעים לנזקי גוף, ולא פעם הן דוחות או מעכבות את התביעה או שהן מציעות פיצוי נמוך ממה שמגיע בפועל לנפגע.

נגן וידאו אודות עו''ד יוליה שנקר - פאולה ולאון

האם יש לי עילה להגשת תביעת נזיקין?

בכל מקרה של תאונה ופגיעה פיזית או נפשית חשוב לפנות למשרד עורך דין נזקי גוף, עדיף עוד לפני קבלת הטיפול הרפואי. כדי לקבל פיצוי כספי הולם חייבים להוכיח שנגרמו נזקי גוף (כולל נזק נפשי) ובנוסף עורך הדין נדרש להציג עילה משכנעת על כך שיש גורם שמעשיו או אי מעשיו גרמו לנזקי גוף אצל מגיש התביעה. בעת הגשת התביעה מתייחסים לגורמים כמו חומרת הפציעה ונזקי הגוף, מספר הנפגעים, דחיפות הטיפול הרפואי, רשלנות הגורם האחראי, ראיות, אישורים רפואיים ועוד.

כך לדוגמה, אין אפשרות להגיש תביעה כנגד נהג אם אדם קפץ מרכבו בעת נסיעה ונפגע. עורך דין נזיקין יגיש תביעת נזקי גוף רק אם ישנה עילה להגשת תביעת פיצויים וניתן להוכיח כי ישנו גורם האחראי לפגיעה שנגרמה, באופן ישיר או עקיף. במקרה של תאונת דרכים מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני תאונות דרכים

 

מי משלם על נזקי גוף?

דיני הנזיקין בישראל מאפשרים להשיג פיצויים בגין נזקי גוף מסוגים שונים, אך החוק מורכב ויש סוגיות משפטיות רבות הכרוכות בו. דיני הנזיקין עוסקים במגוון סיטואציות ומצבים שבהם נגרם נזק לגופו או לרכושו של אדם וניתן להטיל אשמה וחבות על גורם מסוים. למעשה, יש להוכיח אחריות של גורם הנזק ולהציג טיעון משכנע ולגיטימי לקבלת סעד מהגורם המזיק, בדרך כלל פיצוי כספי, אך סוגיות הפיצוי והחבות המשפטית הן מורכבות מאוד וקיימים כללים ופסיקות המסייעים במתן מענה לסוגיות אלו, לכן בחירת עורך דין נזקי גוף היא קריטית להשגת פיצוי מקסימלי.

ישנם מצבים שבהם לא ברור מי הגורם לנזק ומי צריך לשלם פיצוי לנפגע. כאשר נזקי גוף נגרמו כתוצאה מתאונת דרכים ניתן להגיש תביעת נזיקין לחברת הביטוח, לאחר אומדן הנזקים בעזרת עו"ד מומחה, וחברת הביטוח תשפה את הנפגע.

במצבים שבהם נזקי הגוף נגרמו שלא כתוצאה מתאונת דרכים, תפקידו של עורך דין נזיקין להציג טיעון לגיטימי על חבות הגורם לנזק, לרבות קשר סיבתי בין נזקי הגוף לאירוע, ובנוסף תפקידו לאתר את הגורם שצריך לשלם את הפיצוי ולתבוע אותו על מנת להשיג פיצוי מקסימלי.

 

נזקי גוף כתוצאה מכוח עליון או תקיפה

חברות הביטוח נוטות להסתתר מאחורי המושג כוח עליון על מנת לפטור את עצמן מחובת תשלום פיצוי כספי למבוטחים במקרה של נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מכוח עליון. באופן כללי, כוח עליון, בהקשר של תביעת נזיקין, הוא מושג המתאר מעשה שתוצאותיו שליליות או הרסניות, שנעשה ללא כוונה של גורם זה או אחר.

לדוגמה, נניח ועץ נפל על הרכב שלכם בגלל סערה. במקרה זה עו"ד נזיקין יבדוק מי אחראי על העץ (רשות מקומית או אדם פרטי), ועליו להוכיח כי הגורם האחראי לא עשה די כדי למנוע את קריסת העץ ועליו להוכיח שנגרמו נזקים למגיש התביעה.

בעקבות תקיפה, אלימות פיזית ואלימות מינית, ניתן להגיש תביעה נגד הגורם המזיק. אם ניתן פסק דין פלילי כנגד התוקף לרוב נפסקים פיצויים נמוכים לנפגע, ובמקרה זה כדאי להגיש תביעה אזרחית נגד התוקף כדי להשיג פיצוי ראוי ומקסימלי.

 

מתי לפנות לעורך דין נזקי גוף?

אם נגרמו לכם נזקי גוף עליכם לשמור ולתעד מסמכים רפואיים, הפניות, קבלות, אישורים שונים וכל מסמך אחר הקשור לפגיעה ולנזקים שנגרמו לכם. הטיימינג להגשת תביעת נזקי גוף הוא קריטי, אך לא פעם נדרש זמן ממושך לאיתור הגורם האשם, לאומדן הנזק שנגרם ולבירור חומרת הנזק. לכן, יש להתייעץ עם עורך דין מיד לאחר הפגיעה, ועל פי רוב מגישים את התביעה בתוך מספר חודשים, וחשוב לזכור כי תביעות נזיקין מתיישנות בחלוף 7 שנים מיום הפגיעה, למעט במקרה של קטין, וחשוב להתייחס גם להתיישנות התביעות לקבלת תגמולי ביטוח (שלוש שנים).

 

איך לבחור נכון עורך דין נזקי גוף?

הייצוג המשפטי בתביעות נזקי גוף הינו קריטי, וחשוב לבחור היטב עורך דין מומחה לענייני נזקי גוף כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר. בתביעות נזקי גוף מעורבים גורמים שונים, ובהם רופאים, חברות ביטוח, ביטוח לאומי, מעסיקים, רשויות שונות ועוד. 

כדי לבחור נכון עורך דין נזקי גוף יש להתייחס לוותק שלו, לתחומי ההתמחות, לניסיון המקצועי ולהישגיו בהשגת פיצוי מקסימלי בתביעות נזקי גוף.

משרד עו"ד נזקי גוף יוליה שנקר ישיג עבורכם את התוצאה הטובה והמדויקת ביותר עבורכם. צרו קשר עוד היום באמצעות הטלפון או השאירו פרטים ליצירת קשר כאן באתר!

* האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, ואין להסתמך עליו. מומלץ לפנות לעורך דין לצורך ייעוץ מקצועי, ייצוג וליווי משפטי.

Picture of עו''ד יוליה שנקר
עו''ד יוליה שנקר

בשנת 2003 סיימתי את לימודי המשפטים וקיבלתי תואר LL.B במשפטים. את ההתמחות שלי עשיתי בפרקליטות אזרחית של מחוז תל-אביב ועמדתי בהצלחה רבה במבחני הלשכה. החל משנת 2004 אני חברה בלשכת עורכי הדין. עד שנת 2013 עבדתי במשרד עו"ד מוביל בתחום הנזיקין והביטוח וייצגתי חברות ביטוח, עירייה גדולה, חברות שונות ולקוחות פרטיים. בשנת 2014 קיבלתי רישיון לשמש כנוטריון. מזה כ-4 שנים אני משמשת כדירקטורית בחברת עוצ"מ (חברה לניול קופות גמל וקרנות השתלמות בע"מ). מזה 3 שנים חברת ועד מחוז מרכז למעלה מ- 6 שנים יו"ר (משותפת) של וועדת נזיקין במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין.
מ"מ וועדת נוטריונים של מחוז מרכז וסגנית הפורום הארצי של דיני נזיקין. כיום אני בעלת משרד עו״ד ונוטריון יוליה שנקר. משרדי מונה מספר עורכי דין ומספק שירותים משפטיים רבים בעיקר בתחום הנזיקין והביטוח.

- שתפו דף זה